Startup Pinio pozwoli w pełni zautomatyzować wynajem krótkoterminowy

admin on 12 listopada, 2019

Startup Pinio to system, dzięki któremu będziemy mogli zarządzać krótkoterminowym wynajmem w sposób zautomatyzowany. Fundusz LT Capital zainwestował w Pinio 1,25 mln zł. Pinio jest przeznaczony dla osób wynajmujących co najmniej kilka apartamentów w serwisach internetowych Booking.com i Airbnb.

Jak to działa? 

System jest bardzo prosty, składa się z zamka do drzwi i oprogramowania. Osoba, która chce wynająć apartament nie potrzebuje już kluczy. Wystarczy, że właściciel lokalu prześle sms lub e-mail z kodem PIN.

Dzisiaj podobne rozwiązanie jest już używane, jednak odbywa się za pomocą klasycznych sejfów lub skrytek umieszczonych na klatce schodowej. W nich ukryty jest klucz. Pinio proponuje rozwiązanie w pełni zautomatyzowane i dostępne na szeroką skalę, w modelu subskrypcyjnym.

Dodatkowo w ofercie dostępne są również systemy lot Party detector i Smoke detector.

Dzięki Pinio właściciel może udzielać wstępu do lokalu, na określony przez siebie czas. Co ważne, system działa przy przerwie w dostawie internetu oraz braku prądu.

Produkt skierowany jest przede wszystkim do właścicieli wielu apartamentów na wynajem rozproszonych lokalizacyjnie. Proponujemy jednolity system działający w chmurze, rozliczany w formule abonamentowej — mówi Marcin Malinowski, pomysłodawca i udziałowiec Pinio.

Z czego składa się system?

Wystarczy pinpad i elektroniczna klamka zamontowana na standardowych drzwiach ze zwyczajnym zamkiem. Do tego potrzebna jest konfiguracja nieruchomości z serwisem, który dostępny jest przez stronę internetową.

Pinio to narzędzie SaaS, które oferuje opcję abonamentu miesięcznego.

0 comments
Post a comment